Снимки Сини вълциОтборът на Спартак победи ЦСКА 1948 II с 2:1 в

...

Спартак започна с победа във Втора лига

Снимки " Сини вълци "

Отборът на Спартак победи ЦСКА 1948 II с 2:1 в мач от първия кръг във Втора лига на стадион " Спартак ". Дебют за Спартак направиха цели девет футболисти, като единият от тях - Йоан Бауренски, беше тренирал единствено три пъти с отбора.

Срещата стартира с едноминутно безмълвие в памет на известния привърженик на Спартак Радослав Казаков - Ръбчо, който умря на 59 години, а почитателите на " соколите " от секта " Сини вълци " го уважиха с транспарант, на който пишеше: " Почивай в мир, Ръбчо! "

В 26-ата минута домакините имаха искания за дузпа. Бауренски изведе с съвършен пас зад отбраната Виктор Митев, който пое с гърди и би в гърдите на вратаря, а по-късно двамата се сблъскаха. Реферът даде знак играта да продължи.

В идващите минути домакините се пробваха да притиснат противника и след центриране отляво топката отиде към Бауренски, който шутира в навън.

Натискът на Спартак продължи и след центриране на Митев от корнер Александър Цветков откри топката от воле, само че я насочи над вратаря.

В 51-вата минута разумното се случи и Спартак поведе. След центриране отляво на Виктор Митев Ахмед Ахмедов вкара красив гол с глава - 1:0.

Веднага по-късно Ахмедов нахлу мощно и бе спънат от бранител, като варненци желаеха дузпа или фаул пред пеналта, само че сигнал на рефера не последва.

Малко по-късно Спартак изпусна ново състояние. Ахмедов излъга вратаря и насочи кълбото към празната врата, само че бранител почисти от голлинията.

Противно на протичащото се на терена, гостите изравниха с първия си прецизен удар. В 61-вата минута резервата Мариян Тонев шутира тъкмо по диагонала - 1:1.

Спартак обаче реагира стремително и още веднъж излезе напред. В 64-тата минута Ахмедов бе фаулиран, реферът отсъди дузпа и от бялата точка Румен Руменов се разписа невъзмутимо - 2:1.

В добавеното време от пет минути Ахмедов се отскубна самичък против вратаря, само че топката му бе избита. Последва офанзива на гостите и мощен шут към вратата, само че Георги Георгиев бе добре пласиран и боксира кълбото.

Съставът на " соколите " по схемата 4-3-3: 23. Георги Георгиев - 4. Борислав Вакадинов, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев (66 - 9. Мехмед Сабри) - 13. Георги Мариянов, 5. Йоан Бауренски (72 - 18. Хидет Хюсеин), 10. Румен Руменов (87 - 3. Преслав Петров) - 7. Евгений Илиев (62 - 45. Даниел Начев), 9. Ахмед Ахмедов, 11. Виктор Митев - капитан

Резерви: 89. Никола Виденов, 75. Йохан Н` зи, 88. Симеон Иванов, 22. Стефан Стефанов, 31. Андриан Димитров

На гостите пази някогашния вратар на Спартак Станислав Нисторов, а в отбрана игра Теодор Валентинов, който е наследник на наставника на домакините Валентин Илиев.

Срещата управлява Любослав Любомиров от Перник, асистенти бяха Тодор Вуков и Иван Иванов от София, а четвърти съдия - Светослав Лазаров от Бургас.

БФС пратеник беше Валентин Вълчев от Търговище, а съдийски наблюдаващ - Живко Недялков, от Бургас.
Източник: petel.bg